Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Vaksina ruse S-PUTNIK “shndërrohet” në S-PUTIN-K

Medie në gjuhën serbe, përkatësisht faqja e facebook-ut BALKANSWER, e njohur për ironinë ndaj sistemit moskovit, ka botuar vaksinën me portretin e Vladimir Putinit.

Vaksina rus, e njohur si Sputnik, aty quhet S-PUTIN-K, duke ngërthyer kështy vet emrin e liderit rus brenda vaksinës.

Publikimi vjen pas një serie të gjatë propagandistike ruse edhe ndaj COVID-19 dhe vet çështjes së vaksinës së ashtuqujtur ruse.

Sipas raportimeve të mediave perëndimore, përkundër faktit që Putin e ka në prioritet shpërndarjen e vaksinës ruse kryesisht nëpër vendet e varfëra dhe ku Rusia ka një ndikim, ai vet nuk ka ndonjë fakt se është vaksinuar me SPUTNIK V. Është thënë se Putin ka marrë këtë vaksinë, por kjo nuk është bërë publike. 

Postime të ngjashme

Gjermania tërheq një togë nga misioni i NATO-s në Lituani

Dafina Vidishiqi

Dhjetëra policë gjermanë plagosen pas një beteje të ashpër me disa qytetarë

Dafina Vidishiqi

Erdogan do të pësonte humbje, do të fitonte opozita e bashkuar – nëse zgjedhjet do të mbaheshin të dielën

Dafina Vidishiqi

Putin dakordohet me Biden për rifillimin e bisedimeve mbi kontrollin e armëve

Dafina Vidishiqi

Biden flet pas takimit me Putinin: Unë bëra atë që erdha të bëj

Dafina Vidishiqi

Borrell: Qeveria ruse dëshiron të destabilizojë Bashkimin Evropian dhe anëtarët e tij

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...