Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Vaksinat anti-Covid/ Reagon Basha: Rama premton të sjellë shumë pak vaksina, shet dështimet si suksese

Kreu i PD-së Lulzim Basha, me anë të një reagimi në “Facebook” ka reaguar në lidhje me vaksinat ndaj koronavirusit.

Basha shprehet se Rama premton shumë dhe sjell pak vaksina në vendin tonë, ndërsa shton se kryeministri shet dështimet sikur janë suksese.

Postimi i kryetarit të Partisë Demokratiike Lulzim Basha:  

Si përherë Rama përpiqet t’i shesë dështimet si suksese. Shqipëria është vendi që jep ndihmën më të vogël ekonomike për qytetarët e saj. Rama premton të sjellë shumë pak vaksina, dhe shumë vonë krahasuar me vendet e tjera. Serbia ka nisur ndërkohë vaksinimin, ndërsa Rama shkoi në Nju Jork për të blerë këpucë të reja! Ky i dështuar duhet të largohet nga qeverisja, që Shqipëria të ndryshojë e të shpresojë sërish.

Postime të ngjashme

Celibashi: 8 marsi, afati i fundit për dorëzimin e listave të kandidatëve për deputetë

T E

19 të vdekur nga Coronavirusi në Shqipëri gjatë 24 orëve të fundit

T E

Arrestohet në Kukës shkupjani që dhunoi bashkëshorten dhe fëmijët, ishte në kërkim ndërkombëtar

T E

E rëndë në Tiranë, 63-vjeçari godet me thikë djalin

T E

“Zgjedhjet”, Ministria e Brendshme: Zyrat për aplikimin e pasaportave dhe ID të hapura edhe sot

S.B.

Berisha: Ndalni tërbimin e policisë kundër protestuesve paqësorë shqiptarë në Shkup

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...