Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Vaksinat e para të “AstraZenekës” arritën në Aeroportin e Shkupit

Shkup, 28 mars – Dërgesa e parë e vaksinave “AstraZeneka” për vendin tonë përmes mekanizmit Kovaks mbërriti këtë mëngjes para orës tetë në Aeroportin Ndërkombëtar të Shkupit.

Vaksinat u pritën nga ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe dhe një delegacion me anëtarët e trupit diplomatik në RMV, përfaqësues të OBSH-së, UNICEF-it dhe zyra rajonale e KB-së.

Me 24.000 vaksina të “AstraZenekës”, imunizimi masiv i popullsisë në vend pritet të fillojë të ,ërkurën. Me ta do të përfshihen persona mbi 75 vjet.

Postime të ngjashme

ESHS-Maqedoni: Vitin e kaluar kanë vdekur 25.775 persona, 10.9 përqind prej tyre nga coronavirusi

Dafina Vidishiqi

Prizreni dhe Tetova do të lidhen me tunel!

Dafina Vidishiqi

BE heq zyrtarisht kufizimet për qytetarët e Maqedonisë e Veriut (VIDEO)

Dafina Vidishiqi

Pendarovski: Pa integrim rajonal nuk mund të flasim për stabilitet rajonal

Dafina Vidishiqi

Dimitrov: Është koha e fundit që BE-ja të përmbush premtimin ndaj Maqedonisë së Veriut

Dafina Vidishiqi

PDSH: Driton Ibishi zgjidhet kryetar i degës së Tetovës

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...