Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Vaksinimi në terren do të realizohet nesër në këto vendbanime

Shkup, 21 korrik – Vaksinimi në terren ditën e enjte, më 22.07.2021 do të realizohet në vendbanimet vijuese:

Ndërkohë, gjatë ditës së djeshme dozën e parë të vaksinës e kanë pranuar 3.686 qytetarë.

Ndërkaq dje gjithsej janë vaksinuar 12.053 qytetarë.

Në shtet gjithsej janë aplikuar 760.961 vaksina, kurse janë rivaksinuar 293.139 qytetarë.

Postime të ngjashme

Ganiu uron ditën e kryengritjes dhe Republikës së Krushevës

Z H

Shënimi i 118-vjetorit të Republikës së Krushevës dhe 77-vjetorit të Mbledhjes së parë të KAÇKM-së

Z H

Pendarovski: T’i tejkalojmë ndasitë dhe të bashkohemi rreth idealeve të Ilindenit

Z H

Osmani: Ilindeni, festë që do të na bashkojë

Z H

SHBA-të urojnë gjithashtu ditën e Ilindenit

Z H

Një orë pritje në kufirin Maqedoni-Greqi

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...