Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Vaksinimi në vend do të fillojë këtë muaj me 200 mijë vaksina kineze

Shkup, 3 shkurt – Sasia e parë e vaksinave kundër Kovid-19 të cilat do të arrijë në vend në shkurt do të jenë vaksinat kineze. Për një kohë të shkurtër do ta dimë edhe datën dhe do të arrijnë 200,000 vaksina, me çka do të fillojë vaksinimin e të gjitha grupeve prioritare, informon Zhurnal.mk

Këtë sot e deklaroi ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe, i cili tha se të gjitha vaksinat në treg janë të sigurta, të gjitha janë zhvilluar në platforma të sigurta dhe janë shumë të vështira për tu arritur.

“Edhe këto negociata që i zhvillojmë tani me “Fajzer” dhe ato që i përfundojmë me kompaninë kineze janë me të vërtetë të vështira dhe kërkojnë shumë detaje”, shtoi Filipçe. (Zhurnal.mk)

Postime të ngjashme

Zjarret në Koçan janë lokalizuar, helikopterët në teren në Kostin Doll dhe Novosellani

Z H

Ndalohet tërësisht lëvizja në zonat malore

Z H

Shkupi dhe Tetova me më tepër raste aktive, Filipçe thotë se virusi u përhap nga mërgimtarët

Z H

Zaev: Solidariteti funksionon, do të kompensohen dëmet që u shkaktuan nga zjarri

Z H

Moti sot i ngrohtë me temperatura deri 42 gradë

Z H

Angellov paralajmëron gjendje krize në një pjesë të shtetit nëse ka nevojë

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...