Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Vaksinimi, Sheqerinska: Ushtria dhe policia do jenë në dispozicion

Shkup, 27 dhjetor – Tashmë është përgatitur një plan për operacionin për të vaksinuar popullatën kundër virusit korona, thotë Ministrja e Mbrojtjes Radmilla Shekerinka.   

“Ne jemi të vetëdijshëm që komisioni për imunizimi po bën një plan të plotë për vaksinimin e popullatës dhe nuk kemi dyshime se ky sistem do të kërkojë një organizim më të madh shtetëror. Nuk mund të varet vetëm nga institucionet shëndetësore. Ne jemi në dispozicionin tuaj. Ekzistojnë madje disa ushtrime se si do të funksiononte sistemi dhe ne do të përdorim të gjitha mundësitë që na ka dhënë gjendja e deklaruar e krizës në mënyrë që autoritetet shëndetësore të sigurojnë shpejt dhe me efikasitet vaksinimin së pari tek më të prekshmit”, u shpreh ministrjae mbrojtjes Radmilla Shekerinska.  

Një vend i vogël duhet të jetë racional, kështu që forcat më të rëndësishme të sigurisë, ushtria dhe policia, duhet të vazhdojnë të investojnë së bashku.

Postime të ngjashme

Karakaçanov: Kushdo që të vijë në pushtet në Bullgar, problemi me Maqedoninë do vazhdojë

T E

Protesta në Shkup për rastin “Monstra”, reagon PDIU: Lironi të arrestuarit, e drejta për protestë paqësore, thelbësore në demokraci

Bexhet Musliu

Gjatë disa ditëve të ardhshme do të dihet se kur do të arrijnë vaksinat kineze dhe ruse

T E

Fillon mbledhja në BDI

T E

Lëshohet në përdorim spitali modular Covid në Gostivar

T E

Nga e hëna fillon faza e parë e regjistrimit, regjistrohen të zhvendosurit, të punësuarit në ambasada, të burgosurit dhe të pastrehët

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...