Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Vala e detit e nxjerr jashtë ujit fokën gjigante, përfundon në qytetin kilian – qytetarët e ndihmojnë të kthehet në det

Një fokë me madhësi të një veturë të vogël e kishte nxjerrë vala e detit në një qytet në Kili, e cila pas disa tentimeve që të kthehet në ujë – qytetarët e ndihmojnë pasi e kuptojnë se kishte humbur rrugën.

Kjo krijesë gjigante bëri “shëtitje” nëpër një lagje të banuar në Puerto Cisnes, ku banorët e habitur e shikonin dhe nuk e dinin se si kishte përfunduar në rrugë, transmeton Telegrafi.

Me të mbërritur në vendin e ngjarjes policia dhe ekipet e specializuara për këtë krijesë det, e ndihmuan që të rikthehet në ujë – ku me ndihmën e një transparenti me të cilin e kishte rrethuar mundoheshin t’ia bëjnë me dije se vetëm përpara duhet të lëvizë.

Manuel Novoa, prezantues në një radio lokale që njëherit ishte autor i videos, ka komentuar këtë moment duke thënë: “Shikoni masën e qytetarëve që e ndihmojnë fokën të kthehet në ujë”.

Postime të ngjashme

Në Louvre kthehet parzmorja që ishte vjedhur gati 40 vjet më parë

S.B.

Motrat binjake japoneze bëhen multi-milionere falë video-lojërave për gratë

S.B.

Familja u gjet duke bërë kamping buzë një shkëmbi të rrezikshëm

S.B.

Vajza nuhati këmbët e babit dhe reagimi i saj e bëri shumë persona të qeshnin

S.B.

Elon Musk tregon se çfarë mendon lidhur me armët bërthamore

S.B.

Si është të jetosh në Cameron Airpark të Kalifornisë, e krijuar për pilotët – shtëpitë e të cilëve kanë hangarë si garazhe

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...