Valë e nxehtë gjatë javës së ardhshme në Maqedoni, temperaturat deri në 40 gradë celsius

Shkup, 22 korrik – Siç njoftojnë gna Drejtoria për Punë Hidrometerolgojike, nga dita e diel fillon vala e re me temperatura deri në 40 gradë celsius.

 

“Gjatë ditëve të arshme na pret moti i xnehtë dhe stabil, ndërsa të shtunën në pjesët malore të vendit pritet të ketë reshje të shiut. NGa dita e hënë pritet rritja e temperaturave nga 31 deri 38 gradë celsius, ndërsa më nxehtë do të jetë të mërkurën me 39 gradë celsius”, thotë Lençe Rizova nga DHP.

Kjo valë e nxhetë do të zgjasë deri të enjten, kur temperaturat do të kthehen në mesataren e ditëve të verës.

Nga DHP nuk mund të thonë nëse kjo valë është e fundit që do ta përfshijë Maqedoninë, për shkak se prognozat janë 10 ditore. Kjo do të jetë vala e dytë e nxehtë për këtë verë.

Related posts

Zaev në Forumin e Prespës: Ballakni është Evropë

D V

Miratohet Strategjia e parë kombëtare për edukim financiar dhe inkluzion financiar

D V

Stevo Pendarovski: Pavarësia është faza e fundit e projektit më të madh kombëtar!

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More