Agjencia Zhurnal.mk

Van de Sar shokon Juventusin: Zbulon të ardhmen e De Ligt

Kapiteni i Ajaxit Matthijs de Ligt do të shkojë në Premier League ose LaLiga, sipas drejtorit Edwin van der Sar, transmeton Sovrani.info.
De Ligt është bërë një nga lojtarët më të kërkuar të Evropës pas paraqitjeve fantastike me Ajaxin edhe pse së fundi u eliminuan në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.
19-vjeçari ka qenë i lidhur me Barcelonën, e cila do të nënshkruajë me bashkëlojtarin Frenkie de Jong në fund të sezonit.
Van der Sar hodhi poshtë një transferim te kampionët e Serie A, ndërsa përmendi Anglinë dhe Spanjën pas humbjes mahnitëse 3-2 të Ajaxit të mërkurën, gjë që eliminoi gjigandët holandezë.
“Unë mendoj se këto do të jenë ndeshjet finale të De Ligt me Ajax, por unë shpresoj se ai do të shkojë në një nivel të lartë,” tha Van Der Sar për Sky Sport Italia.
“Ai ka qenë këtu që kur ishte fëmijë dhe do të përfundojë në një klub të madh. Unë mendoj se ai do të shkojë në Angli ose Spanjë”.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Z H

Lajmet e fundit

Loading...