Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Varhelyi uron Vjosa Osmanin: Vazhdimi i dialogut me Beogradin është thelbësor

Komisioneri i BE-së për Zgjerimin, Oliver Varhelyi ka uruar Vjosa Osmanin për zgjedhjen si presidente e Kosovës.

Me anë të një postimi në Twitter, shkruan se vazhdimi i dialogut me Beogradin mbetet një prej çështjeve më thelbësore.

“Urime Presidentes Vjosa Osmani në zgjedhjen e saj! BE pret të punojë me Presidenten, qeverinë e re dhe parlamentin për të çuar përpara agjendën Evropiane dhe reformat e lidhura me BE, në interes të njerëzve të Kosovës. Vazhdimi i dialogut me Beogradin është thelbësor”, shkroi Varhelyi/Top Channel.

Postime të ngjashme

Shefqet Krasniqi infektohet me COVID-19

Dafina Vidishiqi

‘Fyerje, provokime dhe tone të larta gjatë takimit Kurti-Vuçiq në Bruksel’

Dafina Vidishiqi

Limaj për takimin e Kurtit me Vuçiq: I shkeli premtimet

Dafina Vidishiqi

Mustafa: Çështjen e Kosovës nuk e zgjidhin as katër apo 400 propozime të Kurtit, pa SHBA-të është askushi në dialog

Dafina Vidishiqi

Vuçiq kërkon hapjen e arkivave të UÇK-së

Dafina Vidishiqi

Ferdonije Qerkezi mirëpret dialogun për të pagjeturit: Pa bisedime asgjë nuk mund të bëhet

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...