Varianti “Delta” hyn në Shqipëri, reagon Manastirliu: Vaksinimi, arma më e fuqishme

Pas konfirmimit të Ministrisë së Shëndetësisë për prezencë të variantit Delta në Shqipëri, vjen reagimi i Ogerta Manastirliut.

 

Përmes një statusi në rrjetet sociale, Manastirliu nënvizoi se tanimë kërkohet respektim rigoroz i masave parandaluese, si dhe izolim i menjëhershëm në rast dyshimi dhe konfirmimi i virusit COVID-19.

Ajo apelon qytetarët që të vaksinohen, pasi, sipas saj është e vetmja “armë” për të frenuar përhapjen e virusit.

“Konfirmimi i prezencës së variantit Delta në Shqipëri nga laboratori i referencës Charite në Berlin, kërkon nga të gjithë respektim rigoroz të masave parandaluese, izolim të menjëhershëm në rast dyshimi dhe konfirmimi të virusit #Covid19 dhe mbi të gjitha VAKSINIM • VAKSINIM • VAKSINIM, si arma më e fuqishme për të frenuar përhapjen e virusit dhe për të shpëtuar jetë!”

Related posts

Enkelejd Alibeaj: Skemë kriminale me mbetjet

Redaksia

Mbi 207 mijë shqiptarë në 10 vitet e fundit kërkuan azil në shtetet e BE

N E

U kap me kokainë, arrestohet oficeri i policisë në Tiranë

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com