Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Varianti i ri i koronavirusit/ Edhe Shqipëria pezullon fluturimet me Britaninë e Madhe

Edhe Shqipëria, thuajse si gjithë Evropa ka ndaluar fluturimet me Mbretërinë e Bashkuar.

Ky vendim ka ardhur pas zbulimit të variantit të ri të koronavirusit në Britaninë e Madhe.

Kujtojmë se sot në  Aeroportin e Rinasit ka mbërritur në orët e parë të mëngjesit të sotëm avioni i parë nga Londra.

Ndërkohë që në Rinas për ditën e nesërme ishin parashikuar tre fluturime që do të mbërrinin nga Londra: Në orën 01:25, i dyti në orën 11:20 dhe fluturimi i tretë do të jetë në 11:25.

Ndërkohë në rajon, edhe Maqedonia e Veriut ka bllokuar fluturimet në B ritaninë e Madhe për të frenuar përhapjen e variantit të ri të virusit britanik.

Postime të ngjashme

Arrestohen disa aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje në Shqipëri

R Zh

Ushtarë amerikanë mbërrijnë në Shqipëri

R Zh

Kryesuesja e vëzhguesve të ODIHR takohet me Ramën

R Zh

Rruga e Borshit u prish nga shirat/ Meta “thumbon” qeverinë: Kryevepër!

R Zh

Rama: Ilir Meta kandidat zyrtar i LSI në Vlorë

Lea Muslija

Procedimi penal i kreut të LSI në Pukë, reagon Partia: Po bënin ushtrime zgjedhore, policia e politizuar

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...