Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Varianti i ri i koronavirusit po përhapet më shpejt nga sa ishte menduar

Kryeministri i Irlandës, Micheal Martin, ka deklaruar se varianti i ri i koronavirusit që në Irlandë ka “ardhur” nga Britania e Madhe, po përhapet më shpejt nga sa ishte menduar.

“Derisa janë duke u kryer hulumtime ndërkombëtare për variantin e ri të koronavirusit, është e qartë se ai po përhapet shumë më shpejtë”-ka thënë Martin gjatë deklarate televizive.

Ai gjithashtu paralajmëroi shtrëngim të masave gjatë  katër javëve të ardhshme.

Martin shtoi se kjo përhapje kaq e shpejtë e variantit të ri të Covid-19 , ka habitur edhe projeksionet e njerëzve më skeptikë.

Kujtojmë që javë më parë në Britani të Madhe është shfaqur një variant i ri i koronavirusit, që tashmë ka mbërritur edhe në Shtetet e Bashkuara.

Postime të ngjashme

Avioni bën ulje të detyruar në Sofje! Pasagjeri sulmoi stjuardesën dhe…

T E

Frika nga protesta e grave, Pallati Presidencial rrethohet me barrikada para 8 marsit

T E

Tërmet tjetër me madhësi 4.2 të shkallës Rihter “trondit” Larisën

T E

Piloti fik motorrët e avionit me 101 persona në bord, tmerrohen pasagjerët

T E

Mianmar, forcat e sigurisë hapin zjarr, bëjnë bastisje

T E

Pronari merr peng qiraxhijtë e padëshiruar, i lidh e i hedh dhjetra km larg

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...