Agjencia Zhurnal.mk

Desktop Header

Desktop Under Menu 1

Desktop Under Menu 2

Varka duket aq e vogël nga ajsbergu i madh në bregdetin e Grenlandës

Është vela e shekullit për një varkë të vogël e cila duket si xhuxhe nga një ajsberg i mrekullueshëm.

Anija u fotografua midis dy mureve të akullit, të cilat ishin qethur nga një akullnajë, raporton “The Sun”, transmeton lajmi.net.

Gerald Macau kapi skenën në gjirin Disko, në bregdetin perëndimor të Groenlandës. Ai tha: “Ne kemi përdorur dy anije për të marrë imazhin. Një për të gjetur një kënd interesant, dhe tjetri për të dhënë një sens shkallësh. Ajo që ju shikoni këtu është ajsbergë të mëdhenj të cilët kanë thyer një akullnajore”.

Disko Bay është një gji në bregdetin perëndimor të Grenlandës. Gjiri përbën një hyrje të gjerë në juglindje të Gjirit Baffin. /Lajmi.net/

Marketing 2/1

Marketing 2/2

S.B.

Lajmet e fundit

Loading...
error: Content is protected !!