Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Varrosur nën dëborë, skena si në filma e shpëtimit të rojes së bujtinës në Qafën e Thores

Një skenë si në filma ka qënë ajo e shpëtimit të rojes së bujtinës në Qafën e Thores në Shkodër, ku një borë e dendur kishte fundosur gjithçka nën peshën e saj.

Prefektura e Shkodrës, me ndihmën e Policisë, Rojeve Mjedisore dhe banorëve të zonës ka shkuar tek bujtina e varrosur nën dëborën e trashë dhe duke gërmuarr kanë arritur ta shpëtojnë rojen.

Ndiqni pamjet:

Postime të ngjashme

Rama në Liban për riatdhesimin e 19 shqiptarëve

D V

“S’dua të rri më këtu, dua të shkoj në shtëpi”, flet mes lotësh vogëlushja shqiptare në kampin e ISIS-it në Siri

D V

45 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

D V

Mbi 5 mijë turistë vendas e të huaj zgjodhën Thethin në korrik

D V

Video/ Pamjet nga tuneli i Skërficës, Rama: Përfundimi i kësaj vepre infrastrukturore shkurton me 3 orë rrugën nga Tirana në Sarandë

D V

Shqipëria nën ndikimin e të nxehtit afrikan, ja si do jenë temperaturat në fundjavë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...