Vashat e Kosovës kalojnë në gjysmëfinale, do të ndeshjen me Irlandën

Kosova A (femrat) ka siguruar kualifikimin në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian për Shtete të Vogla.

 

Luksemburgu ka mundur Qipron 90:60, duke bërë që basketbollistet e Kosovës të sigurojnë vendin e dytë në grup.

Luksemburgu është në vendin e parë me katër pikë, Kosova e dyta me tri pikë dhe Qipro e fundit me dy pikë.

Kosova në gjysmëfinaleeeeeeeeeeKosova A (femrat) ka siguruar kualifikimin në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian për…

Posted by Kosovo Basketball Federation on Thursday, July 22, 2021

Në gjysmëfinale do të përballen me Irlandën të shtunën.

Kjo është hera e parë që Kosova A po luan në gara ndërkombëtare.

Related posts

Zyrtare: Artim Shaqiri, trajner i ri i FC Schaffhausenit

Z H

Roma i bashkohet Milanit, Chelseat dhe Barcelonës për transferimin e Pedrazas

D V

Fiorentina – Inter, formacionet zyrtare: Kampionët kërkojnë fitore për kreun

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More