Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Vasili: Një javë nga vendosja e maskës me detyrim, rastet rriten me 48%

Zhurnal Ads

Dita e sotme shënon një javë që nga hyrja në fuqi e ligjit të maskave edhe në ambiente të hapura.

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka deklaruar se rastet pas një jave të vendosjes së ligjit, janë rritur ndjeshëm me 48%, teksa ka rikujtuar mendimin e tij se kjo mënyrë nuk është funksionale.

“Pikërisht në date 14 tetor, nje jave me pare, shenoheshin 203 raste te reja. Ndersa pas nje jave te detyrimit te maskave e mijra gjobave, rastet kane arritur deri ne 301 raste te reja. Rritja shkon deri ne 48%! Ju thame qarte se maska eshte vetem masa e fundit dhe ka Zero vlere. Pa testim, gjurmim, trajtim, distancim fizik, dezinfektim te gjere dhe pa eficencen maksimale te mjekut te familjes dhe dekoncentrimit te trajtimit drejt spitaleve rajonale maska ishte thjesht maske per te fshehur mosmarrjen e ketyre masave fondamentale”, shkruan Vasili.

Ish-deputeti i LSI ka vijuar më tej duke thënë se duhet t’i kthehen gjobat qytetarëve. “I çmenduri t’u ktheje parate e gjobave mijra qytetareve, qe i denoi cmendurisht per maskat!”, thotë numri dy i LSI.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Edi Rama pranon ftesën e Ilir Metës për takimin rreth përcaktimit të datës së zgjedhjeve parlamentare

admin

“Bechtel” rikthehet në Shqipëri – do të ndërtojë hidrocentralin e Skavicës

admin

Presidenti Meta vlerëson pas vdekjes me titullin e lartë akademikun Bedri Dedja: E gjithë jeta e tij iu kushtua fëmijëve

S.B.

S’i shpëton dot aksionit të policisë e përplaset në trotuar, kapet shoferi duke shoqëruar 5 sirianë

admin

Publikohen për herë të parë fotot e ambasadës shqiptare në Paris gjatë periudhës komuniste, këto janë emrat e oficerëve të Sigurimit të Shtetit që…

S.B.

Meta: 80 % e të rinjve që studiojnë në Shqipëri duan të largohen. Rinia ka nevojë për shpresë

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...