Agjencia Zhurnal.mk

Vasili: Palmer rrëzon totalisht 30 qershorin e Ramës dhe rilindjes!!

Tiranë, 28 qershor – Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka reaguar për deklaratën e zyrtarit të DASH, Matthew Palmer lidhur me zgjedhjet e 30 qershorit që kërkon të bëjë PS. Vasili shpreher se Palmer ka rrëzuar qeverinë “Rama”.

Postimi i plotë i Petrit Vasilit në Facebook:

Matthew Palmer ne VOA tha: “Pas zgjedhjeve, do te formohet Gjykata Kushtetuese dhe presim që mosmarreveshjet për kohën e zhvillimit të zgjedhjeve të zgjidhen permes institucioneve të vendit“, tha zoti Palmer.

Ne kete menyre Palmer edhe pse nuk eshte jurist i ka rrezuar plotesisht dhe ka turperuar Edi Ramen dhe rilindjen dhe farsen me Kolegjin Zgjedhor. Edi Rama dhe te gjithe buratinet e tij uleriten nga gezimi qe Kolegji Zgjedhor e zgjidhi problemin,i dha fund gjithshkaje dhe 30 qershorit ja vuri vulen.

Por Palmer me shume te drejte thote qe ceshtja e dates,qe eshte merak,ankese dhe preokupacion vetem i Edi Rames dhe rilindjes zgjidhet vetem ne Gjykaten Kushtetuese, kur ajo te ngrihet. Pra Palmer thote qarte qe qeveria duhet te shkoje ne Kushtetuese te zgjidhe ankesen e pretendimet e saj. Deri atehere i paprekur dhe fuqiplote mbeten dekretet e Presidentit dhe tashme 13 tetori eshte ajo e vetmja date kushtetuese e zgjedhjeve lokale ne Shqiperi. Mirenjohje per objektivitetin z.Palmer. Edi Rama tashme terhiqu se je kunder ligjit jete e di edhe Amerika.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

XH.I

Lajmet e fundit

Loading...