Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Vazhdim i seancës së 30-të të Kuvendit

Shkup, 6 prill – Zhurnal.mk – Kuvendi sot duhet ta vazhdojë seancën e 30-të, ku në rend të ditës janë më shumë propozim-ligje me procedurë të shkurtuar, mes të cilave edhe ligjet për përdorimin e gjuhës së shenjave, për mbrojtje nga shqetësimi në vendin e punës, për praktikë, për vullnetarizëm, si dhe për pagesë të pensioneve dhe kompensimeve pensionale nga sigurimi kapital financiar pensional.

Me flamur evropian, në rend të ditës para deputetëve, sot është edhe Propozimi-ligji për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për cilësi të ajrit ambiental, në lexim të parë.

Në seancën e 30-të të Kuvendit janë edhe disa propozim ligje në lexim të parë, mes të cilave për ndryshimin e ligjeve për pengimin e dhunës në ndeshjet sportive, për tokë bujqësore, për shtigje malore, për mbrojtje nga zhurma dhe për ambient të jetesës.

Seanca sot do të mbajnë edhe Komisioni i Kuvendit për financim dhe buxhet dhe Komisioni Ligjdhënës-juridik i Kuvendit, ku në rend të ditës është Propozim-ligji për hauzim me hua te Banla ndërkombëtare për ripërtëritje dhe zhvillim – Banka Botërore për financim të projektit për modernizim për bujqësisë.

Postime të ngjashme

Radev: Rruga e RMV drejt BE kalon përmes Bullgarisë

R Zh

Petkovski: Duhet të mbahet një referendum konsultativ mbi kushtet e vendosura nga Bullgaria

Dafina Vidishiqi

Akuza për grupin nga Shkupi e Kumanova, të dyshuar për terrorizëm

Dafina Vidishiqi

Gjobiten 330 shoferë në Maqedoni

Dafina Vidishiqi

LSDM-ja nis aktivitetet për zgjedhjet lokale

Dafina Vidishiqi

Shahpaska: Personat mbi 60 vjeç dhe gratë shtatzëna të mos shkojnë në punë gjatë valës së nxehtë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...