Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Vazhdojnë edhe sot homazhet për Rasim Thaçin-Cima

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, bashkë me një pjesë të stafit të MKRS-së dhe me drejtuesit e institucioneve shtetërore të kulturës do të bëjnë homazhe para Teatrit Kombëtar të Kosovës, për ta nderuar figurën e artistit Rasim Thaçi – Cima.

Homazhet do të bëhen në orën 11:00.

Humoristi shqiptar ndërkohë ndërroi jetë të premten (26 mars) në moshën 71 vjeçare.

Cima ka qenë i infektuar me COVID-19 dhe prej disa ditësh ishte i shtrirë në spital duke u trajtuar për virusin.

Krahas karrierës së bujshme si aktor, ai për një kohë të gjatë ka qenë edhe profesor i edukatës fizike e po ashtu edhe futbollist.

Më së shumti, ai u bë i njohur gjatë viteve ’80 si pjesë e grupit “Treshi përsheshi”, ku bënin pjesë edhe i ndjeri Ibrahim Krajkova – Leci dhe Sevdai Radogoshi – Qumili.

Disa nga skeçet më të njohura të tij janë edhe: “Cimë Baushtella”, “Nusja nga Diaspora”, “Lajmi në gurbet”, “Cimë polici”, etj.

Postime të ngjashme

Labi publikon radhën e njerëzve që po presin për koncertet e tij: Nuk janë zgjedhjet, është prezenca jonë

Dafina Vidishiqi

Afërdita Demaku merr vaksinën anti-Covid

Dafina Vidishiqi

“Flora S”, së shpejti projekte me “Miqtë e Amerikës”

Dafina Vidishiqi

Zanfina Ismaili: Kjo gjeneratë ka vrarë vlerat e moralit, shoqërisë, marrëdhënieve dhe besnikërisë

Dafina Vidishiqi

Rita Ora me poza tërheqëse nga Los Angeles, paralajmëron diçka të re për fansat

Dafina Vidishiqi

Dua Lipa, Coldplay dhe The Beatles bënë që industria britanike e muzikës të shënojë rekord fitimesh

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...