Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Vazhdojnë festat e shfrenuara në Maqedoninë e Veriut, pa maska dhe pa distancë

Shkup, 7 shtator, zhurnal.mk – Pas festave në Ohër, Strugë, Strumicë dhe Shkup, mbrëmë në lagjen “Taftalixhe” të Shkupit është organizuar festë ku janë vërejtur të rinj pa maska dhe pa distancë.

Ngjarja është paraqitur në Drejtorinë shtetërore për tregun por ata thonë se vetëm mund të dënojnë organizatorin për organizimin e dobët por jo edhe pjesmarrësit që nuk mbajnë maska.

“Ne mund të konstatojmë vetëm thyerjen e protokolleve qeveritare për organizimin e punës së kafeneve por ne nuk mund të dënojmë pjesmarrësit” thonë nga kjo drejtori.

Sipas tyre, dënimet për maskat dhe distancën i bën policia.

Postime të ngjashme

Në Bllacë u inauguruan “Muri i Kujtesës” dhe parku “Hasan Prishtina”

R Zh

Rasti “Mafia”, VMRO: Spasovski i fotografuar me të burgosurit

R Zh

Prokuroria kumton detaje për aksionin anti-drogë: Janë arrestuar 6 persona

R Zh

Smogu i helmon qytetarët deri në pranverë

R Zh

Mbështetje teknike nga Ambasada e SHBA-së dhe bashkëpunim me MPB-në për konfiskim të drogës

R Zh

Hubejb Alili, hafizi më i ri në Shkup

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...