Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Vazhdojnë kontrollet e shtuara në trafik, sanksionohen 226 vozitës në Komunën Qendër

Shkup, 24 dhjetor, zhurnal.mk – Ministria për Punë të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme (23.12.2020) ka vazhduar me kontrollet e shtuara në trafik, me çrrastë vetëm në territorin e Komunës Qendër janë shqiptuar 226 gjoba dhe atë: 8 për ngasje të makinës pa patentë shoferi, 12 për makina të paregjistruara, 7 për makina teknikisht të parregullta, 26 për përdorim të telefonit gjatë vozitjes. Janë shqiptuar edhe 14 gjoba për kalim në të kuqe në semafor, janë gjobitur edhe 7 këmbësorë dhe 15 gjoba të tjera për mosmbajtje të maskës mbrojtëse.

Masat e shtuara në trafik do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim, njoftojnë nga MPB-ja, duke apeluar njëherit deri tek të gjithë pjesëmarrësit në komunikacion që të respektojnë rregullat dhe të kontribuojnë për siguri më të madhe.

Postime të ngjashme

Petrovska: Nuk ka mbikëqyrje mbi punën e sistemit për përgjim

T E

Qeveria: Nuk ka kërkesë nga Bullgaria që komuniteti etnik bullgar të përfshihet në Kushtetutë

T E

Filipçe: E ndjekim situatën, javën e ardhshme do të vendosim se a nevojiten masa resteriktive shtesë

T E

Komisioni për mbrojtje dhe siguri debaton mbi Ligjin për shtetësi, ja qëndrimet

T E

Deputeti Rexhepi takon kreun e Sarajit, Bexhetin: Diskutohet ndërtimi i urës në Llokë

T E

PE kërkon që Shkupi dhe Tirana të fillojnë negociatat, vazhdimin e luftës kundër korrupsionit dhe reformat

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...