Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Vazhdojnë ndëshkimet për ata që nuk respektojnë masat anti-COVID

Po vazhdojnë ndëshkimet për qytetarët që nuk respektojnë masat anti-COVID, vetëm në njëzetekatërorët e fundit janë shqiptuar 970 gjoba.

14 gjoba më pak janë shpërndarë për shkelësit e rregullave të trafikut, saktësisht 956 gjobitje.

Ndërsa sa i përket aksidenteve, të hënën ndodhën 21 aksidente trafiku me të lënduar e 37 tjera me dëme materiale.

Po ashtu, Policia arrestoi 15 persona, 10 shkuan në mbajtje e dy filluan vuajtjen e dënimit.

Postime të ngjashme

13 pacientë me COVID-19 në gjendje të rëndë në Spitalin e Pejës

S.B.

Anëtarja e kryesisë së LDK-së kritikon Gërvallën pas paraqitjes në Këshill të Sigurimit

S.B.

Emra të rinj, qëndrime të vjetra – Raport për Kosovën në OKB/ Përfaqësuesi i Rusisë kërkoi largimin e flamurit, britaniku e kundërshtoi

S.B.

Sot mbahet takimi i Këshillit të kryetarëve komunal për masat antiCOVID, do të japin sugjerime si të veprohet më tutje

S.B.

Sot nis procesi i vaksinimit antiCOVID për të moshuarit në shtëpitë e kujdesit dhe pacientët në dializë

S.B.

​Haxhiu, Lekaj, Kadaj-Bujupi dhe Baftiu dalin para drejtësisë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...