Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Vazhdon regjistrimi, deri tani janë regjistruar 148719 mërgimtarë

Shkup, 26 mars – Zhurnal.mk – Përmes aplikacionit për vetregjistrim të diasporës, deri në orën 8 të mëngjesit të sotëm, janë regjistruar 148.719 persona.

Vetregjistrimi i shtetasve që jetojnë jashtë vendit, filloi më 1 mars dhe do të zgjasë deri më 21 prill.

Regjistrimi i popullsisë në vend fillon më 1 prill dhe do të zhvillohet deri më 21 prill, në përputhje me protokollet e vendosura për mbrojtje nga Kovid 19.

Postime të ngjashme

Shkupjani privohet nga liria për kontrabandim të emigrantëve

R Zh

Regjistrimi në Diasporë dukshëm më i ulët se sa ai para vendimit për shtyrje, kush i dëshpëroi!

R Zh

Mungesa e vaksinave ndërpret edhe fushatën e ndërgjegjësimit për vaksinim

R Zh

Tridhjetë ditë paraburgim për gjashtë të arrestuarit për tregti të paligjshme me 200 kilogram marijuhanë

R Zh

Sot 46 viktima dhe 687 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

R Zh

Qeveria demanton Milloshoskin: Zaevi dhe Spasovski nuk u kanë dhënë pasaporta pjesëtarëve të ISIS-it

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...