Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Vazhdon seanca e Kuvendit për zgjedhjen e Avokatit të Popullit

Kuvendi i Kosovës sot vazhdon seancën për zgjedhjen e Avokatit të Popullit. I vetmi kandidat për të cilin do të votojnë deputetët është Xhavit Shala.

Të premten në raundin e dytë Xhavit Shala morri 22 vota, kurse, Naim Çelaj 32.

Ky i fundit kaloi në raundin e tretë, për të cilin raund nisen përgatitjet por për shkak të mungesës së deputetëve në sallë, seanca është shtyrë për sot në orën 12:00.

Postime të ngjashme

Hidhet një pako në drejtim të qendrës së paraburgimit në Prizren

Dafina Vidishiqi

Gërvalla në Ditën e Çlirimit: Pas krimeve të Serbisë, u ngritëm dhe ndërtuan shtetin

Dafina Vidishiqi

Moti për ditën e nesërme

Dafina Vidishiqi

Edhe një anëtar i PDK-së shpall kandidaturën për kryetar të Drenasit

Dafina Vidishiqi

Liria që nuk e priti çlirimin

Dafina Vidishiqi

Kërkohet mbështetje për fëmijët e mjekëve të vdekur në krye të detyrës në pandemi

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...