Vazhdon shtrenjtimi i derivateve, dizeli shtrenjtohet për 2,5 denarë

Shkup, 12 tetor – Nga sonte në mesnatë do të shtrenjtohen çmimet e derivateve.

Kështu, çmimi i benzinës EUROSUPER BS 95 dhe BS 98 do të shtrenjtohet për dy denarë, ndërsa çmimi i dizelit EURODIZEL shtrenjtohet për dy denar e gjysmë.

Sipas ndryshimeve të reja, çmimi i benzinës EUROSUPER BS 95 do të jetë 75,5 denarë për litër, ndërsa benzina EUROSUPER BS 98 77,5 denarë për litër.

Çmimi i ri i dizelit EURODIZEL do të shënojë 67,5 denarë për litër.//Zhurnal.mk

Related posts

Deputeti Timço Mucunski kandidat i VMRO-DPMNE për kryetar të Aerodromit

N E

Mickovski: Duhet të fitojmë edhe në raundin e dytë, pastaj do flasim për qeveri të re!

I Z

MPJ: Serbia arreston diplomat të Maqedonisë së Veriut

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More