Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Vazhdon të rritet numri i civilëve të vdekur nga sulmet e Armenisë në Azerbajxhan

Zhurnal Ads

Gjashtëdhjetë e pesë civilë kanë humbur jetën dhe 297 janë plagosur në sulmet e Armenisë me artileri dhe raketa në vendbanimet azerbajxhanase deri më tani.

Shifrat e fundit u njoftuan nga Zyra e Kryeprokurorit të Azerbajxhanit, e cila tha se në mesin e të vrarëve që nga 27 shtatori, kur filluan sulmet, 18 janë gra dhe dhjetë fëmijë.

Ndërkaq, nga të plagosurit, 69 janë gra dhe 32 fëmijë.

Më 27 shtator, ushtria e Azerbajxhanit nisi një kundërsulm pasi ushtria armene filloi të hapë zjarr ndaj vendbanimeve civile.

Me humbjen e pozicioneve, ushtria armene i vazhdoi sulmet me artileri dhe raketa ndaj vendbanimeve civile të Azerbajxhanit.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Italia ligj të ri për emigrantët shqiptarë, kush punon merr leje qëndrimi

admin

Dyshohet se morën para për ta identifikuar mësuesin te vrasësi, katër nxënës arrestohen në Francë

admin

Lajm i mirë! Moderna aplikon sot për autorizim emergjent të vaksinës kundër COVID-19

S.B.

Merkel: Pres me padurim hapjen e një kapitulli të ri me Biden

S.B.

Kina mirëpret ekspertët e OBSH për gjurmimin e origjinës së Covid

B M

Rusia: Navalny agjent i CIA-s

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...