Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Vazhdon thirrja për pastrimin e oxhaqeve, qyteti i Shkupit subvencionon deri 1200 denarë

Shkup, 12 tetor – Zhurnal.mk – Qyteti i Shkupit i rikujton qytetarët se po vijon thirrja publike për pastrimin e oxhaqeve, si një nga masat për uljen e pasojave nga ndotja e ajrit, informon Zhurnal.

Me këtë masë, qyteti i Shkupit do të mbulojë një pjesë të harxhimeve të amvisërive dhe subjekteve tjera për pastrimin e oxhaqeve, me shumën prej më së shumti 1200 denarë, ndërsa subvencione mund të kërkojnë persona fizik dhe juridik brenda qytetit të Shkupit.

Subvencionet vlejnë edhe për oxhaqet që janë pastruar nga 1 janari 2020 e këndej, ndërsa thirja vazhdon deri më 30 nëntor.

Qyteti i shkupit për këtë masë ka paraparë të ndajë 2 milion denarë.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Joveski: Prokuroria po monitoron ndërtimin e ndërtesave shumëkatëshe në Shkup

R Zh

Do të zgjerohet hetimi për rastin“Dvojnik” me lëshimin e pasaportave të paligjshme

N E

Taseva për rastin Rashkovski: Përveç hetimit penal nevojitet edhe hetim financiar

N E

Zoran Zaev thirrje komunitetit maqedonas në Shqipëri të votojnë Edi Ramën

N E

Analizë – Covid19 / Masat e reja mund të rëndojnë edhe më shumë ekonominë dhe papunësinë në vend!

R Zh

Hristijan Mickovski: Kemi dështuar të ballafaqohemi me krimin dhe korrupsionin

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...