Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Vazhdon trendi i ulët i të infektuarve me Covid, vazhdon dhe vaksinimi

Shkup, 18 qershor – Në vendin tonë për momentin janë 413 raste aktive me Covid 19. Prej tyre, 158 janë në Shkup. Në repartet infektive po mjekohen rreth 90 pacientë prej të cilëve 26 në Shkup, informon Zhurnal.

Dje u regjistruan 10 raste të reja me Covid, ndërsa ishin shëruar 18 pacientë. Viktima nuk kishte.

Numri i përgjithshëm i të infektuarve deri tani shënon 155593. Prej tyre, 149708 janë shëruar ndërsa 5472 kanë vdekur.

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se dje janë aplikuar 4299 vaksina. Deri tani janë vaksinuar 265164 persona ndërsa për vaksinim janë paraqitur 453180.

Postime të ngjashme

Ganiu uron ditën e kryengritjes dhe Republikës së Krushevës

Z H

Shënimi i 118-vjetorit të Republikës së Krushevës dhe 77-vjetorit të Mbledhjes së parë të KAÇKM-së

Z H

Pendarovski: T’i tejkalojmë ndasitë dhe të bashkohemi rreth idealeve të Ilindenit

Z H

Osmani: Ilindeni, festë që do të na bashkojë

Z H

SHBA-të urojnë gjithashtu ditën e Ilindenit

Z H

Një orë pritje në kufirin Maqedoni-Greqi

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...