Agjencia Zhurnal.mk

Vdekja e 69 vjecarit tek Infektivi/ MSH: Ishte asimptomatik por shkak nuk që Covid-19

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale mohoi lajmet e publikuara në disa media se arsyeja e vdekjes sot, të një 69 vjecari nga Shkodra ishte Covid 19.

Ministria bëri të ditur se pacienti që ka ndërruar jetë në spitalin infektiv, ka humbur jetën si pasojë e sëmundjes hemoragjisë cerebrale (aksidentit vascular hemoragjik).

69-vjeçari ishte prej 13 vitesh me tumor në kokë dhe kishte kryer 3 ndërhyrje. Kishte hemorragji cerebrale dhe ishte në gjendje të rëndë në koma.Sipas spitalit infektiv, 69-vjeçari nuk ka ndërruar jetë si pasojë e COVID-19, pasi ishte bartës i virusit, por pa shenja të sëmundjes, (asimptomatik) dhe ka ndërruar jetë si pasojë e hemoragjisë cerebrale.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

T E

Lajmet e fundit

Loading...