Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Vdekja e gazetarit e ish-deputetit, kryeministri ngushëllon familjen

Zhurnal Ads

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti, ka shprehur ngushëllime për vdekjen e ish-deputetit, gazetarit, poetit e kritikut letrat, Ramadan Musliu.

Hoti përmes një statusi në rrjetin social në Facebook ka shkruar se është thellësisht i tronditur nga lajmi për vdekjen e Musliut.

“Jam thellësisht i tronditur nga kumti i zi i shkuarjes në amshim të poetit, kritikut letrar e publicistit tonë Ramadan Musliu. Përveç veprimtarisë krijuese e studimore, Ramadan Musliu dha ndihmesë të dallueshme edhe në fushën e informimit dhe të politikës, një herë si deputet i Kuvendit të Kosovës, e pastaj si këshilltar i ministrit të Kulturës. Ngushëllimet më të sinqerta familjes, miqve dhe lexuesve të tij të shumtë”, tha kryeministri.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Daut Haradinaj: S’hyhet në Kosovë duke kaluar mbi varrezat masive e eshtrat e shqiptarëve të masakruar

R ZH

Meliza Haradinaj deklarohet e pafajshme para gjykatës

S.B.

Aksident komunikacioni në Prishtinë

admin

Raportimet për kthimin e dosjeve të Thaçit dhe të tjerëve Gjykata speciale i quan spekulime

H S

Kosova pranon donacion 1.5 milionë euro për të blerë teste PCR

admin

Deri në fund të vitit, 100 mijë persona mund të mbesin pa punë

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...