Vdes dizajneri i famshëm Roberto Cavalli

nga Xh M

Dizajneri italian i modës Roberto Cavalli raportohet se sot ka vdekur në moshën 83-vjeçare.

Kjo u bë e ditur nga vetë kompania e tij përmes një deklarate, ku thuhej “Me keqardhje të thellë dhe pikëllim të madh Roberto Cavalli Maison merr pjesë në vdekjen e themeluesit të saj Roberto Cavalli”, raporton Dailymail, transmeton Zeri.info.

Agjencia italiane e lajmeve ANSA raportoi se stilisti vdiq në shtëpinë e tij në Firence, qyteti ku ai lindi.

E po ashtu ai vuajti nga një sëmundje për një kohë të gjatë.

TË REKOMANDUARA

Kush jemi ne

Zhurnal.mk është Agjenci e Lajmeve e pavarur, e themeluar në vitin 2009, që e mbulon Maqedoninë, Kosovën, Shqipërinë edhe lajmet nga bota.

Regjistrohu

Subscribe my Newsletter for new blog posts, tips & new photos. Let's stay updated!

@2009-2024 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More