Agjencia Zhurnal.mk

Vdes fëmija i gjashtë në kufirin SHBA-Meksikë

Një vajzë dhjetëvjeçare nga El Salvador vdiq përderisa ishte ishte e ndaluar nga amerikanët në kufi vitin e kaluar.

Ky është një rast i paraportuar më herët që çoi në gjashtë numrin e fëmijëve të emigrantëve që kanë vdekur, pasi u arrestuan nga autoritetet kufitare në tetë muaj.

Vajza kishte një histori të defekteve të lindura të zemrës dhe vdiq në shtator në një spital në Nebraska, thonë zyrtarët.

Emri i saj, kur dhe si kishte hyrë ajo në SHBA nuk janë zbuluar.

Ndërkohë, demokratët kanë kërkuar një hetim për vdekjet.

Presidenti Donald Trump është zotuar të ndalojë imigracionin e paligjshëm në kufirin SHBA-Meksikë, mes një rritjeje të numrit të njerëzve që përpiqen të kalojnë kufirin në muajt e fundit.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Z H

Lajmet e fundit

Loading...