Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Vdes fituesi i shumëfishtë i “Grammy Awards”, Chick Corea

Këngëtari i famshëm i muzikës Jazz, Chick Corea ka vdekur në moshën 79 vjeçare, është bërë e ditur përmes një deklarate të lëshuar në uebsajtin e tij.

Fituesi i çmimit “Grammy” pati një karrierë prej më shumë se pesë dekadash në industrinë e muzikës.

Albumi i tij i fundit ishte publikuar në vitin 2020.

Corea është artisti i katërt me më së shumti nominime në historinë e çmimeve prestigjioze “Grammy” me gjithsej 65 nominime, prej të cilave ka dalë fitues 23 herë.

Ai ka vdekur pas një sëmundje me një kancer të rrallë i cili është diagnostikuar kohët e fundit.

Postime të ngjashme

As që ua merr mendja, Olta Gixhari tregon arsyen e pazakontë pse nuk e zbulon identitetin e partnerit dhe djalit

D V

Një festë jo e thjeshtë, Meghan Markle po organizon ditëlindjen e saj me këtë person të veçantë

D V

Nëse një ditë Bora Zemani do të bëhet me vajzë, ajo do ketë një emër mjaft të veçantë!

D V

Alex Rodriguez flitet për një lidhje dashurie me Melanie Collins, derisa fotografohen së bashku përreth Talamanca Bay në Ibiza

D V

Scientologjia ia shkatërroi martesat dhe marrëdhënien me vajzën, por jo edhe karrierën e Tom Cruise

D V

Morena vjen në poza verore

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...