Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Vdes gruaja më e vjetër në Britani

Zhurnal Ads

Gruaja më e vjetër në Britani ka vdekur në moshën 112-vjeç.

Joan Hocquard ka vdekur në një shtëpi kujdesi në Dorset të shtunën, ka njoftuar nipi i saj, Paul Reynolds, raporton BBC.

Reynolds tha se ajo besonte se nuk kishte sekret për jetëgjatësi dhe se “shijonte gjalpin e kremin, ndërsa përqeshte idenë për dietë”.

Hocquard kaloi jetën në Kenya, ku i ati ishte oficer britanik.

Ajo u shkollua në një konvikt në Sussex dhe më vonë punoi si kuzhiniere në një hotel.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Sasia totale e coronavirusit që ka infektuar 53 milionë njerëz është sa një lugë çaji

S.B.

Blogerja gjermane tentoi ta shet mbështjellësin e mykur të telefonit për 140 mijë euro

S.B.

Toka po rrotullohet më shpejtë se asnjëherë më parë

S.B.

“Piktura abstrakte” nga fushat me speca në Kinë

admin

Babai i dhuroi uiski në çdo ditëlindje, djali i shet për të blerë shtëpi

admin

Liqeni në Himalaja i mbushur me kocka njerëzore mijëvjeçare

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...