Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë TOP LAJM - KS

Vdes ish-ushtari i UÇK-së

Dje ka vdekur ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Kristë (Bardhec) Krasniqi nga fshati Nepole të Komunës së Pejës.

Këtë e bëri të ditur OVL e UÇK-së në Pejë.

Ai ishte pjesëtar i Brigadës 135 Agim Zeneli në Zonën Operative të Dukagjinit, pjesëtar i TMK-së dhe aktivist i dalluar në Organizatën e Veteranëve të Luftës së UÇK-së në Pejë.

Varrimi i tij bëhet sot në orën 16:00 në varrezat e fshatit Nepole të Pejës.

Postime të ngjashme

Protestojnë infermierët të punësuar për nevoja të pandemisë, nuk u vazhdohet kontrata

Bekim Laçi

Kosovarët janë populli më bamirës në Ballkan dhe ndër 10 popujt më bujar në botë

Zekirija Haxhiu

Emërohet u.d i Drejtorit të Klinikës Infektive

Bekim Laçi

Në Ditën Botërore të Refugjatëve, përurohet Qendra e rinovuar e Azilit

Bekim Laçi

Mblidhet sot kryesia e Kuvendit

Bekim Laçi

Monitorimi i trafikut me dron nga Policia e Kosovës, jep rezultate

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...