Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Vdes legjenda e futbollit, Diego Maradona

Zhurnal Ads

Ka vdekur legjenda e futbollit argjentinas, Diego Maradona. Agjencia Reuters raporton se ai ka vdekur pas një sulmi në zemër në moshën 60 vjeçare.

Ish-mesfushori dhe menaxheri sulmues i Argjentinës kishte një operacion të suksesshëm pas një mpiksje gjaku në tru në fillim të nëntorit.

Pastaj u njoftua se ai do të trajtohej për varësi nga alkooli.

Një nga lojtarët më të mirë të të gjitha kohërave, Maradona ishte kapiten kur Argjentina fitoi Kupën e Botës më 1986.

Gjatë karrierës së tij ai ka luajtur për Barcelonën dhe Napolin, duke fituar dy tituj në Serie A me skuadrën italiane.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Trajneri i Man United: Kemi mundur të fitonim 12:4

E.E.

Maqedonia mund Kosovën dhe sfidon Gjeorgjinë në finale

admin

Paul Pogba ngjit Manchester United në krye, +3 nga Liverpooli

Z H

Pas Piolit, pozitiv me Covid-19 del edhe asistenti i tij

E.E.

Unitedi dëshiron të arrijë marrëveshje për Sanchon para Kampionatit Evropian

E.E.

Formacionet e mundshme: Atletico në përballjen vendimtare ndaj Bayernit

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...