Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Vdes Miroslav Tugjman: Luftoi virusin për javë të tëra dhe ishte në respirator

Në moshën 75 vjeç, pas disa javësh luftimi të infeksionit të koronavirusit në Zagreb, vdes prof. Dr. Miroslav Tudjman, deputet i HDZ dhe djali i madh i presidentit të parë kroat Franjo Tudjman.

Pothuajse katër javë më parë, atij iu desh të kërkonte ndihmë mjekësore në Klinikën e Zagrebit për Sëmundje Infektive, Dr. Fran Mihaljević, për shkak të ndërlikimeve të shkaktuara nga virusi, dhe ishte i lidhur me një aparat respirator.

Postime të ngjashme

SHBA dëbon 24 diplomatë rusë

D V

Pashinyan merr sërish mandatin për krijimin e qeverisë së re

D V

Gjermania lejon një dozë përforcuese të vaksinës kundër COVID-19

D V

Situatë e rëndë me zjarret në Greqi

D V

Miliona evropianë nuk kanë para për pushime verore

D V

Roja i kampit nazist do të dalë para gjykatës në Gjermani

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...