Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Vdes Nexhadi Zylbeari, ish-drejtues i Sektorit për Urbanizëm në Tetovë

Komuna e Tetovës kumtoi se në moshën 55-vjeçare vdiq ish-drejtuesi i Sektorit për Urbanizëm, Nexhadi Zylbeari. Ai ishte drejtues i sektorit në periudhë nga viti 2013 deri në vitin 2017.

Kryetarja e Tetovës, Teuta Arifi në profilin e saj në Fejsbuk theksoi se Komuna e Tetovë e humbi një kolegë të mirë e të kujdesshëm dhe një profesionist të përkushtuar.

“Me dhimbje të madhe sot e pranova lajmin për vdekjen e bashkëpunëtorit tim dhe mikut shumë të dashur Nexhadi Zylbeari. Të gjithë që kishin fatin ta njohin Nexhatiun, gjithmonë do ta mbajnë në mend si koelgë të kujdesshëm, profesionist të përkushtuar dhe mik të vërtetë, i cili gjithmonë dinte të na argëtonte me humorin e tij karakteristik. Do ta mbajmë në mend për nga pozitiviteti njerëzor dhe për nga gatishmëria për ta ndihmuar këdo në çdo kohë”, theksoi Teuta Arifi duke i shprehur ngushëllim familjes për humbjen.

Zylbeari me origjinë ishte nga Treboshi i Tetovës.

Postime të ngjashme

Keqpërdorim seksual i të miturës dhe vozitje në gjendje të dehur, arrestohen dy persona në Podujevë

Dafina Vidishiqi

Ajrovskit nga Prilepi iu shqiptua masa e paraburgimit pasi në kamionin që po voziste u zbuluan 324 kilogramë kokainë

Dafina Vidishiqi

Gjashtë të lënduar në një aksident në Klinë

Dafina Vidishiqi

Në Shkup sanksionohen 247 shoferë, 106 për drejtim të shpejtë të automjetit

Zekirija Haxhiu

Aksident trafiku, rrokulliset kamioni në afërsi të Strazhës

R Zh

Ky është shoferi i kamionit nga RMV, ku u sekuestruan 300 kg kokainë në Durrës

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...