Kosovë

Vdes një burrë në Prishtinë, bie nga një ndërtesë

Zhurnal Ads

Një person ka vdekur në lagjen “Prishtina e Re”, pasi ka rënë nga një lartësi brenda një objekti, në njërën prej hapësirave të ashensorëve në lagjen “Prishtina e Re”.

Viktima është e moshës 44-vjeçare dhe ka vdekur në spital, pasi nuk ka arritur t’i bëjë ballë plagëve të marra.

Lajmin e kanë konfirmuar edhe nga Policia e Kosovës.

“Rasti ka ndodhur në lagjen Prishtina e re në  Prishtinë, saktësisht brenda një objekti ku viktima ka rënë nga një lartësi dhe  ka pësuar lëndime. Viktima mashkull (1976), nuk ka arrit të përballoj plagët dhe i njëjti në QKUK, ka ndërruar jetë. Rasti po hetohet nga njësitet kompetente në koordinim me prokurorinë dhe inspektoriatin e punës. Derisa ka qenë duke punuar ka rënë në hapësirat që lihen për lift. Objekt i pa përfunduar -në ndërtim e sipër”, ka thënë zëdhënësja e Policisë së Kosovë Flora Ahmetaj.

Postime të ngjashme

Katër të vdekur dhe 57 raste të reja me Coronavirus në Kosovë

admin

Përplasje verbale mes Shpend Ahmetit e Egzon Azemit, ky i fundit thotë se u kërcënua

admin

Daut Haradinaj: PDK-ja ia ka borxh Ramushit votën për president

D XH
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...