Agjencia Zhurnal.mk

Vdes një i paraburgosur në Klinikën e Neurologjisë

Prishtinë, 2 korrik – Zhurnal.mk – Sot në Klinikën e Neurologjisë të Shërbimit Spitalor dhe Universitar të Kosovës, ka vdekur një i paraburgosur.

I burgosuri me inicialet R.B i vitit 1937, me rekomandim të mjekut të Q.K Dubravë me datë 30 qershor rreth orës 23:00 është udhëzuar të dërgohet në Spitalin Rajonal të Pejës, dhe nga aty për shkak të gjendje jo të mirë shëndetësore është dërguar në Kliniken e Neurologjisë të SHSKUK-së.

Ai ka ndërruar jetë si pasojë e komplikimeve shëndetësore.

I paraburgosuri vuante nga Hypotensio Arteriales, Diabet Mellitus tip 2 dhe Bronchitis.

R.B akuzohej për Veprën Penale; keqpërdorime seksual. I njëjti ishte në masën e paraburgimit në Qendrën Korrektuese në Dubravë.

Trupi i pajetë i të ndjerit do të dërgohet në obduksion, njofton Shërbimi Korrektues i Kosovës

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Z H

Lajmet e fundit

Loading...