Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë Kronika

Vdes një punëtor në Minierën e Trepçës në Kosovë

Një punëtor në Minierën e Trepçës ka ndërruar jetë sot rreth orës 10:30 në vendin e tij të punës. Ai është lënduar në vendin e punës, ndërsa nuk ka arritur t’iu mbijetojë plagëve të marra.

Lajmin për Telegrafin e ka konfirmuar kryeinspektori i Komisionit të Pavarur për Miniera dhe Minerale, Fatmir Gërguri.

Ai tha se për shkak të lëndimeve të marra në vendin e punës, punëtori i Minierës së Trepçës ka ndërruar jetë në njësinë përpunuese – flotacion, në Leposaviq.

“Për fat të keq, për shkak të lëndimeve të marra në vendin e punës ka ndërruar jetë një punëtore, në pjesën veriore të Trepçës në Leposaviq. Është i komuniteti serb. Ngjarja ka ndodhur sot rreth orës 10:30, në njësinë përpunuese – flotacion”, ka thënë Gërguri.

Postime të ngjashme

Konjufca: 12 qershori – sublimim i një rruge të gjatë dhe sakrificë përgjatë shekujve

Dafina Vidishiqi

Tre të lënduar në një aksident komunikacioni në Prishtinë

Dafina Vidishiqi

MPJD: Serbët që kërkuan leje të enjten i refuzuam, ata që u kthyen mbrapsht sot s’kanë kërkuar leje

Dafina Vidishiqi

Konjufca: E kam të vështirë ta thërras Albinin kryeministër

Dafina Vidishiqi

Dy shtetas serb janë privuar nga liria, janë gjetur 62 emigrantë në automjetin transportues “man”

R Zh

Abdixhiku: Sot kujtojmë Ibrahim Rugovën, Adem Jasharin, UÇK-në dhe ata që dhanë jetën për liri

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...