Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Vdes veprimtari i LDK-së në Zvicër

Prishtinë, 19 nëntor, Zhurnal-ks – Ka ndërruar jetë Nazmi Peci, një prej themeluesve të Degës së LDK-së në Zvicër dhe nënkryetar i kësaj dege.

Lajmin për vdekjen e tij e ka dhënë LDK me anë të një njoftimi për media.

Me rastin e ndarjes nga jeta të veprimtarit, Nazmi Peci, kryetari i LDK-së, Isa Mustafa dërgon këtë telegram ngushëllimi:

“E nderuara familje Peci,

Me pikëllim mora lajmin për ndarjen nga jeta të familjarit tuaj dhe veprimtarit të LDK-së, Nazmi Peci.

Nazmi Peci ishte një prej themeluesve të Degës së LDK-së në Zvicër dhe nënkryetar i kësaj dege. Ai dha kontribut të veçantë për jetën politike në Kosovë dhe për bashkëatdhetarët tanë.

Në emrin tim dhe të Lidhjes Demokratike të Kosovës i shpreh ngushëllime familjes, miqve dhe gjithë bashkëpunëtorëve të tij!”

Postime të ngjashme

Riaktualizohet çështja e bartjes së shamisë në shkolla

Dafina Vidishiqi

Personat e dënuar në tri vitet e fundit nuk mund të kandidojnë as në zgjedhjet lokale

Dafina Vidishiqi

Vaksinohen Vjosa Osmani dhe Glauk Konjufca

Dafina Vidishiqi

Lekaj: Qeverisë Kurti nuk po i intereson qytetari

Dafina Vidishiqi

Përfaqësuesja e Parlamentit Evropian për Kosovën: Jam lodhur dhe sëmurë duke folur për vizat

Dafina Vidishiqi

Hidhet një pako në drejtim të qendrës së paraburgimit në Prizren

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...