Vdes zyrtari i njohur i LDK-së

Ka vdekur veprimtari i njohur i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Hebib Shehu.

 

I ndjeri ishte kontribuues në shumë procese politike të Republikës së Kosovës. Për shumë kohë, ai ishte kryetar i Degës së LDK-së në Kaçanik.

Po ashtu, pas luftës ishte nënkryetar i Komunës së Kaçanikut.

Shehut i ishte dhënë mirënjohja “Ora e Presidentit”, në vitin 2018.

Related posts

Ministri Sveçla dhe drejtori i Policisë, Mehmeti raportojnë në Komisionin për Siguri

D V

Berisha: LVV ka kopjuar programin e PDK-së

D V

Buzhala: Pse nga çmimet e energjisë elektrike në Kosovë u mbyll vetëm Ferronikeli

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More