Kosovë Kronika

Vdesin në aksident trafiku nënë e djalë nga Vitia, gjatë kthimit nga pushimet në Kosovë

Zhurnal Ads

Dy persona, nënë e djalë nga fshati Skifteraj i komunës së Vitisë, kanë humbur jetën në një aksident të rëndë trafiku gjatë kthimit nga pushimet në Kosovë.

Këtë e bëri të ditur kryetari i komunës së Vitisë, Sokol Haliti, i cili u ka shprehur ngushëllime familjes Hajdari, për humbjen e dy familjarëve të tyre.

“Bashkëndjejmë dhimbje për humbjen e jetës së dy më të dashurëve tuaj, e nderuara familje Hajdari. Në emër të Institucioneve komunale, por edhe të qytetarëve të komunës së Vitisë, u shprehi ngushëllimet më të sinqerta, në këto momente të rënda që po kaloni. Ngushëllime”, thuhet në telegramin e ngushëllimit të kryetarit Haliti.

Telegrafi mëson se të njëjtit kanë qenë me vendbanim në Zvicër, dhe se aksidenti ka ndodhur para disa dite në shtetin e Italisë, kurse sot kanë arritur në Kosovë trupat e viktimave .

Ndërkaq në disa njoftime në Facebook, është thënë se varrimi i tyre do të bëhet në ora 17:00.

Postime të ngjashme

Arrestohet një diler nga Ohri, policia i gjeti 80 paketime me marihuanë

S.B.

Aksident me fatalitet, vdes një vajzë e mitur në QKUK

D XH

Pacolli i shkruan letër Ramës, kërkon nga ai të drejtojë një përpjekje kombëtare për të kundërshtuar raportin e Dick Martyt

D XH
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...