Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Vdiq aktori Hal Holbrook

Ka vdekur aktori i njohur hollywoodian, Hal Halbrook, në shtëpinë e tij në Kaliforni. Lajmin e ka konfirmuar asistentja e aktorit.

Ylli i nominuar me “Oscar” për rolin e tij në filmin “Into The Wild”, ishte 95-vjeçar.

Halbrook më së miri njihej për shfaqjen ku luante i vetëm në skenë, “Mark Twain Tonight!”, e cila u inskenua anembanë globit për më shumë se 6 dekada.

Disa prej roleve më të njohura të tij ishin në filmat: “All The President’s Men”, “Lincoln”, “The Fog”, “Into The Wild” dhe të tjerë.

Gjatë karrierës së tij si aktor i filmave, serive dhe shfaqjeve, Halbrook i fitoi disa shpërblime përfshirë këtu një “Emmy”, për portretizimin e presidentit Lincoln në filmin e vitit 1974 të regjisorit Carl Sandburg.

Yje të shumtë i pushtuan rrjetet sociale me mesazhe ngushëlluese, me ç’rast edhe e nderuan kujtimin e aktorit dhe dramaturgut të ndjerë.

Postime të ngjashme

“Kam nevojë të qetsoj mendjen e shpirtin…”, Kejvina Kthella paralajmëron largimin nga Instagrami

D V

Katër artistë bëhen bashkë për ti kënduar ‘Shkupit Dardan’

D V

“Mami është rikthyer”, Rina me poza unike në kuzhinë

D V

Lola Haradinaj tregon trupin peshk në fustanin e zi me shkëlqim

D V

Një tjetër lidhje jashtë “Për’puthen”! Ana Lleshi në një marrëdhënie me ish-konkurrentin

D V

Fotografitë me bikini që dëshmojnë se plakja ka ndaluar për J.Lo

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...