Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Vdiq nga Kovid-19 ish-kryetari i Demir Kapisë, Trajçe Dimitriev

Demir Kapi, 4 prill – Si pasojë e virusit Kovid-19, ka vdekur ish kryetari i komunës së Demir Kapisë, Trajçe Dimitriev (63), i cili dy herë nga dy mandate ka udhëhequr me këtë komunë.

Këtë informatë për MIA-n e konfirmaun të afërmit e tij dhe Petar Mojsov, ish kryetar i Këshillit të komunës së Demir Kapisë.

Familjarët e ish-kryetarit të komunës thanë se Dimitriev fillimisht ka qenë në spital në Kavadar një javë, pastaj në Shkup, ku edhe ka ndërruar jetë. 

Postime të ngjashme

Vullnet Ameti takohet me akademikun Marenglen Verli nga Shqipëria

Zekirija Haxhiu

Alternativa-ASH: Edhe një dështim tjetër në procesin integrues

Zekirija Haxhiu

Filipçe: Nxënësit në shtator mund të kthehen në shkolla

Zekirija Haxhiu

Dy ditët e ardhshme i mbarë vendi në fazën e portokalltë

Zekirija Haxhiu

Gjenerali Uollters: Kontributi i Maqedonisë së Veriut në NATO me rëndësi vitale

Zekirija Haxhiu

Rama në Shkup: Nuk jemi ne ata që dështuam, ky është mossukses i BE-së

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...