Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni Rekomanduar TOP LAJM

Veber: Shanset që Maqedonia të fillojë negociatat me BE-në, janë 50%

Berlin, 4 tetor – Analisti gjerman Bodo Veber, i afërt me Ministrinë e jashtme gjermane në një intervistë për Tv24 vlerëson se shanset për të filluar negociatat me Bashkimin Evropian për Maqedoninë këtë vit janë 50 përqind.

Ajo që po bën Bullgaria nuk është e drejtë, por ka rreziqe gjatë rrugës.

Sidoqoftë, shpresoj që standardet europiane të mbizotërojnë në raste të tilla, thotë Veber.

Postime të ngjashme

Punësime në Gjevgjeli, Dellçevë dhe Berovë të maqedonasve të deklaruar si shqiptarë?

Dafina Vidishiqi

Fadil Zendeli ia then bastionin ASh-së, Gostivari radhit pas Zendelit

Dafina Vidishiqi

Azem Sadiku nga PDSH do të rikandidojë për kryetar të Komunës së Studeniçanit

R Zh

Dokumentet personale, MPB azhuron sistemin, vonesa deri të martën

Dafina Vidishiqi

Ruzhin: Makron dhe Merkel mund ta zgjedhin problemin mes RMV-së dhe Bullgarisë

R Zh

Lëvizja BESA vazhdon ristrukturimin, sonte u themeluan nëndegët e fshatit Çajlë dhe Forinë

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...