Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Vedat Muriqi: Ka qenë një periudhë e komplikuar, por tani jam zhbllokuar dhe jam i lumtur

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi ka folur pas fitores 2-1 të Lazios në Coppa Italia ndaj Lazios, ku ishte vendimtar në fitoren e marrë në minutën e fundit.

Lazio triumfoi në shtëpi ndaj Parmas duke siguruar kalimin në çerekfinale të Coppa Italia.

Goli i parë i vendasve erdhi nga Marco Parolo (23’), ndërsa i dyti në minutën e 90-të nga Muriqi, por që u shënua si autogol i portierit shkaku i një devijimi të lehtë.

Megjithatë, sulmuesi prizrenas e cilëson si gol të tijin, ndërsa pas ndeshjes ka thënë se është i lumtur me fitoren, golin dhe zhbllokimin.

“Jam i lumtur që skuadra u kualifikua në çerekfinale dhe jam i kënaqur edhe me golin e parë, i cili ishte vendimtar”, ka thënë fillimisht Muriqi për Lazio Style Channel pas ndeshjes.

“Unë isha i pafat me dy dëmtimet, Covid-in, nuk u përgatita me ekipin, nuk ishte e lehtë për mua të bëja 90 minuta. Bëra një rrugë tjetër nga të tjerët”.

“Megjithatë, unë kisha një mbështetje të madhe nga të gjithë dhe tani po korr shpërblimet”, përcjell Telegrafi.

“Skuadra është e fortë, ka cilësi të shkëlqyera, sonte (e enjte) ne e kemi treguar atë. Unë jam një sulmues, është e qartë se nëse nuk shënoj humbas pak besim”.

Postime të ngjashme

‘Trofeu Gamper’ vë sërish përballë Messin dhe Ronaldo, caktohet orari i ndeshjes Barcelona-Juventus

D V

Agim Ademi në përurimin e shtatores së Fadil Vokrri: Kulmi dhe synimi i tij ishte antarësimi i FFK-së në FIFA dhe UEFA

D V

Mbappe i ka treguar Pochettinos se ai nuk do të rinovojë kontratën me PSG

D V

Ekipi i Kosovës parakalon në ceremoninë hapëse të Lojërave Olimpike “Tokio 2020”

D V

Stadiumet italiane hapen me 50% të kapacitetit, me pasaportë vaksinimi

Z H

Zyrtare: Tottenhami ‘blindon’ Heung-min Son me kontratë të re

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...