Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Veliaj: Rrugica ku u vra Klodian Rasha, do të marrë emrin e tij

Rrugica ku u vra 25-vjeçari Klodian Rasha, do të marrë emrin e tij.

Kështu bëri të ditur kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj. Ai tha se kërkesa është bërë nga babai i tij Qazim Rasha.

Veliaj tha se kërkesa do të dërgohet javën tjetër në Këshillin Bashkiak.

“Isha për vizitë aty kanë kërkuar që t’i vënë asaj rrugicës emrin e djalit të tyre. Do ta kalojmë javës tjetër në Këshillin e Bashkësisë. I ati tha dua të kaloj këtu dhe të paktën kur të shikoj tabelën të më duket sikur e takoj përditë”, tha Veliaj.

Kreu i Bashkisë së Tiranës tha se opozita nuk e ka hallin tek njerëzit por tek zgjedhjet.

“Familja që ka hall thotë dua drejtësi për hallin tim, por mos e shkatërroni qytetin. Këta nuk kanë hallin e miletit, por të zgjedhjeve. Sa herë këta shkatërrojnë me keq humbasin”/ Panorama.al.

Postime të ngjashme

PD dhe LSI nënshkruajnë marrëveshjen e koalicionit paszgjedhor me sloganin ‘Shqipëria, shtëpia që fiton’

S.B.

“Dyshojmë që qarkullojnë variantet e reja të Covid-19″/ Manastirliu: Me vaksinat AstraZeneca do të kemi prioritet mësuesit

S.B.

Vijon vaksinimi i të moshuarve/ Komentet e tyre për procesin: Nuk e ndjeva fare, jam shumë i kënaqur

S.B.

Procesi i vaksinimit/ Sot pritet të mbërrijnë 15 mijë vaksina të Pfizer, brenda 10 ditësh vijnë edhe 14,400 vaksina të AstraZeneca

S.B.

Basha ndalet tek një tjetër dështim i Ramës: Shqipëria e fundit në Europë për shpenzimet e shëndetësisë

S.B.

Rama jep koncesionin 100 mln euro, pritet shtrenjtimi i karburanteve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...